loader image

Sezon grzewczy trwa – dlaczego to najlepszy czas na podjęcie decyzji o montażu pompy ciepła?

Pompy ciepła cieszą się w naszym kraju stale rosnącym zainteresowaniem. I nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ są to wyjątkowo wydajne urządzenia. Kiedy warto podjąć decyzję o jej montażu? Paradoksalnie w okresie sezonu grzewczego. Dlaczego jest to najlepszy czas? Tego dowiecie się z naszego najnowszego materiału.

Długa droga od decyzji do montażu

Niewiele osób może zdawać sobie sprawę z faktu, że od decyzji dotyczącej montażu pompy ciepła do wykonania zadania może minąć naprawdę dużo czasu. Każdemu inwestorowi zależy bowiem na tym, aby znaleźć jak najlepszego wykonawcę zadania, wybrać najwyższy gatunkowo sprzęt odpowiednio spełniający swoją funkcję, a także nie wydać przy tym ogromnej sumy pieniędzy. Żeby zatem wyselekcjonować firmę, która podejmie się montażu, konieczne jest odbycie przynajmniej kilku spotkać z przedstawicielami przedsiębiorstw z branży odnawialnych źródeł energii. Po wybraniu tego, które spełnia wszystkie oczekiwania, trzeba dopasować sprzęt, a to wymaga często kolejnego spotkania, aby móc dopiąć wszystkie szczegóły. Dopiero później następuje finalizacja umów, po której sprzęt może zostać dostarczony do Klienta, co umożliwi przystąpienie do montażu.

Dobre firmy nie wykonają montażu od ręki

Warto wziąć pod uwagę, że czołowe firmy na rynku nie wykonują montażu pomp ciepła tuż po zawarciu umowy z Klientem. Wynika to z wysokiego zainteresowania ich usługami, a co za tym idzie, dużej liczby realizowanych zleceń. Od podpisania stosownych dokumentów do dostarczenia sprzętu na miejsce inwestycji i rozpoczęcia instalacji jednostki nierzadko upływa nawet kilka tygodni. Warto mieć to zatem na uwadze chcąc realizować omawiane zadanie. Należy także pamiętać, że po wykonanym montażu konieczny jest przeprowadzenie odbioru, który odbywa się przy udziale specjalisty z firmy produkującej pompę ciepła. Weryfikuje on czy sprzęt został prawidłowo podłączony i czy można z niego bezpiecznie korzystać. Wszystkie te czynniki sprawiają, że podjęcie decyzji o chęci montażu nowego źródła ciepła zimą, wiąże się zwykle z realizacją zadania dopiero wczesną wiosną, a więc dokładnie wtedy, gdy zakończy się sezon grzewczy. Dzięki temu nie pozostaniesz bez dostępu do ogrzewania, a jednocześnie będziesz mógł z niego korzystać w przypadku wystąpienia pierwszego ochłodzenia jesienią. Warto dodać, że będziesz miał również wystarczająco dużo czasu, aby przetestować działanie pompy ciepła i ewentualnie dopasować jej ustawienia do swoich potrzeb.

Wybierz pompę ciepła od Zdrowej Energii

Jeśli zatem jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła, serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatne spotkanie, podczas którego przedstawimy Ci naszą ofertę oraz podpowiemy, jaka jednostka najlepiej sprawdzi się w Twojej nieruchomości. Co zyskujesz, wybierając naszą firmę? Między innymi dostęp do najwyższej jakości sprzętu, profesjonalny montaż realizowany przez wyspecjalizowane ekipy instalacyjne czy fachowe doradztwo przed, w trakcie oraz po wykonanym montażu. Współpraca z nami wiąże się także z załatwieniem przez naszych pracowników wszelkich formalności związanych z dofinansowaniem. Przypomnijmy, że na zakup i montaż pompy ciepła można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dotacji, niezależnie od tego, czy zadanie realizowane jest w nowo budowanym budynku, czy w obiekcie poddanym termomodernizacji.

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca