loader image
Magazyny energii

# magazyn energii do domu # magazyn energii do firmy

Magazyny energii

Magazyny energii cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Dużym bodźcem do wzrostu ich popularności były wprowadzone niedawno zmiany w systemie rozliczenia nadprodukcji energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne. Jeśli zatem jesteś zainteresowany montażem magazynu energii, który jak wskazuje nazwa, umożliwia gromadzenie nadmiaru prądu, skorzystaj z naszej oferty. Gwarantujemy najwyższej jakości sprzęt, kompleksową realizację zadania i wiele więcej!

domowy magazyn energii toruń, bydgoszcz

Co to jest magazyn energii
i jak jest zbudowany?

Magazyn energii, przez wiele osób nazywany jest również dużą baterią lub akumulatorem. I szczególnie drugie z wymienionych określeń dobrze opisuje to urządzenie. Jego rolą jest bowiem, co sugeruje nazwa, gromadzenie energii i oddawanie jej w pożądanym momencie. Porównanie urządzenia do akumulatora jest trafne nie tylko ze względu na jego funkcję, ale również budowę. Serce urządzenia stanowią bowiem zwykle ogniwa litowo-jonowe, które montowane są na przykład w smartfonach. Zamknięte są one w zgrabnej obudowie, a dopełnieniem magazynu energii jest elektronika zapewniająca między innymi prawidłowe działanie czy zapobiegająca przegrzaniu oraz zwarciom.

Jak działa
magazyn energii?

Magazyn energii jest urządzeniem, które gromadzi prąd i w dowolnym momencie go oddaje. Tego rodzaju sprzęt instalowany jest zwykle wraz z instalacją fotowoltaiczną. W przypadku nadprodukcji energii elektrycznej przez elektrownię słoneczną, w pierwszej kolejności trafia ona do magazynu energii, a do sieci przesyłana jest dopiero po zapełnieniu akumulatora. W przypadku, gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje niewystarczającą ilość energii na bieżące zużycie, urządzenie oddaje wcześniej nagromadzony prąd. Dzięki temu nie trzeba czerpać go z zakładu energetycznego, co w przypadku rozliczenia w systemie Net-Billingu, wiąże się z kosztami.

Czy magazyn energii
jest opłacalny?

Jak już wspomnieliśmy, montaż magazynu energii opłacalny jest przede wszystkim wraz z instalacją fotowoltaiczną. Na jego zakup mogą się jednak zdecydować nie tylko prosumenci. Urządzenie to zapewnia bowiem m.in. dostęp do prądu w przypadku chwilowych przerw w dostawie energii elektrycznej czy podczas dłuższych awarii – tzw. blackoutów. Oprócz tego magazyn energii umożliwia pobieranie prądu z sieci wyłącznie nocą. Wiele osób w Polsce posiada taryfy, w których właśnie w tym okresie energia elektryczna jest tańsza, co pozwala wygenerować dodatkowe oszczędności. Podsumowując – zakup magazynu energii jest niezwykle opłacalny. Zważywszy na to, że jego żywotność wynosi około 6 000 cykli ładowania, co przeciętnie stanowi około 16 lat, łatwo może dojść do wniosku, że zakup urządzenia prędzej czy później zwróci się dla każdego inwestora

domowy magazyn energii toruń, bydgoszcz

Korzyści płynące ze zdrowej energii

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

darmowa
energia

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

niezależność
energetyczna

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

dbasz
o środowisko

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

oszczędzasz swoje
pieniądze

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

Kompleksowa
Usługa

Jeśli jesteś zainteresowany montażem magazynu energii, skorzystaj z naszej oferty. Zlecając nam jego instalację, możesz liczyć na:

fotowoltaika dla biznesu

1

FACHOWE DORADZTWO

na każdym etapie inwestycji →

2

Profesjonalny montaż

przez specjalistów →

3

SZKOLENIE Z OBSŁUGI

magazynu energii  →

4

Serwis systemu

magazynu energii →

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
I CIESZ SIĘ EKONOMICZNYM ORAZ EKOLOGICZNYM OGRZEWANIEM

Chcesz poznać ofertę Zdrowa Energia PV? Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!

Polityka prywatości

4 + 5 =