loader image
pompy ciepła

# pompa ciepła do domu # pompa ciepła do firmy

Pompy ciepła 

Nieustannie rosnące koszty paliw stałych i pojawiający się coraz częściej problem z ich dostępnością sprawia, że miliony Polaków szukają alternatywnych źródeł ciepła dla tradycyjnych kotłów. Znaczna część z nich wybiera pompy ciepła, będące najtańszym w eksploatacji źródłem ciepła, które zasilane jest niemal niewyczerpalnym i przede wszystkim darmowym paliwem w postaci powietrza, wody lub energii pobieranej z wnętrza ziemi.

Jeśli chcesz dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła, które pozwalają na zaoszczędzenie nawet 75 proc. kosztów ponoszonych za ogrzewanie i ciepłą wodę, skorzystaj z naszej oferty!

pompa ciepła toruń, bydgoszcz

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to nic innego jak urządzenia, które w stu procentach zastępują piece i kotły na paliwa stałe. Służą one nie tylko do ogrzania budynku, ale można je również wykorzystać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Omawiane urządzenia przydają się również latem, ponieważ mogą one służyć także do chłodzenia wnętrz. Jeśli chodzi o schemat ich działania, to najkrócej rzecz ujmując, można go porównać do odwróconej lodówki. Jednostka powietrzna pobiera bowiem ciepło z – jak wskazuje nazwa – powietrza, a następnie przekazuje je do wnętrza budynku, stając się tym samym nie tylko tanim w eksploatacji, ale także wyjątkowo ekologicznym urządzeniem.

Kiedy pompa ciepła się opłaca?

Dbanie o środowisko jest niezwykle ważne. Większość osób decydujących się na montaż pompy ciepła robi to jednak ze względów ekonomicznych. W jakich przypadkach realizacja inwestycji jest zatem opłacalna? Wymiana starego i nieefektywnego urządzenia na nowoczesny sprzęt niemal zawsze wiąże się z ogromnymi korzyściami. Wystarczy jedynie spełnić warunek w postaci odpowiedniej izolacji termicznej budynku. Obiekt musi być prawidłowo docieplony i nie może posiadać tak zwanych mostów termicznych. Jeśli oba te czynniki zostaną spełnione, pompa ciepła zasilana prądem wytwarzanym przez instalację fotowoltaiczną będzie niemal bezkosztowym źródłem ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Pytanie dotyczące kosztu montażu pompy ciepła jest zadawane przez wielu potencjalnych inwestorów. Niestety nie można na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Cena, którą trzeba zapłacić za jednostkę, uzależniona jest przede wszystkim od jej mocy, a ta dobierana jest na podstawie wielu czynników. Chodzi np. o powierzchnię budynku, stopień jego izolacji czy liczbę domowników. Warto jednak podkreślić, że zakup i montaż pompy ciepła może zostać objęty dofinansowaniem. I to niemałym! W przypadku nowo budowanych obiektów można starać się nawet o 21 000 zł z programu Moje Ciepło, a na termomodernizację istniejącego domu, istnieje szansa otrzymania nawet 135 000 zł pod warunkiem zrealizowania kilku dodatkowych zadań, w tym m.in. montażu instalacji fotowoltaicznej.

pompy ciepła toruń i bydgoszcz

Korzyści płynące ze zdrowej energii

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

oszczędność

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

bezobsługowość

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

ekologia

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

komfort i bezpieczeństwo

fotowoltaika Zdrowa Energia PV

Kompleksowa Usługa

Decydując się na realizację inwestycji z naszą firmą, możesz liczyć na kompleksowe wykonanie zadania.

Oferujemy:

fotowoltaika dla biznesu

1

FACHOWE DORADZTWO

na każdym etapie inwestycji →

2

Profesjonalny montaż

pompy ciepła →

3

SZKOLENIE Z OBSŁUGI

systemu pompy ciepła  →

4

Serwis systemu

pompy ciepła→

pracujemy z najlepszymi

panasonic-logo
logo_kaisai
logo ferolli
fotowoltaika Zdrowa Energia PV

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
I CIESZ SIĘ EKONOMICZNYM ORAZ EKOLOGICZNYM OGRZEWANIEM

Chcesz poznać ofertę Zdrowa Energia PV? Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!

Polityka prywatości

6 + 13 =