loader image

Pompa ciepła, czyli rozwiązanie idealne dla alergika

Jakikolwiek rodzaj alergii jest wyjątkowo trudną dolegliwością. Szczególnie uciążliwe są jednak uczulenia na pył, kurz czy roztocza. Osoby reagujące na wymienione alergeny borykają się z problemami zdrowotnymi szczególnie podczas sezonu grzewczego. Czy istnieje jednak sposób na to, aby móc ogrzewać wnętrza, a jednocześnie zminimalizować występowanie objawów chorobowych? Rozwiązaniem problemu może być montaż pompy ciepła.

Pompa ciepła, a alergia — dlaczego warto wybrać to źródło ciepła?

Na rynku dostępnych jest wiele źródeł ciepła. To między innymi tradycyjne piece na paliwa stałe, elektryczne maty grzewczy czy pompy ciepła. Dlaczego to właśnie ostatnie z wymienionych rozwiązań jest wyjątkowo zalecane dla alergików? Wynika to przede wszystkim ze zminimalizowanej liczby zanieczyszczeń występujących w powietrzu podczas ogrzewania wnętrz. Pompa ciepła można określić jako wyjątkowo „czyste” urządzenie. W momencie dostarczania przez nią ciepła nie dochodzi bowiem do procesu spalania. W zależności od rodzaju jednostki pobiera ona czyste i ekologiczne paliwo w postaci energii z wnętrza ziemi, wody lub powietrza, która poprzez specjalny układ zamieniana jest na energię cieplną. Dzięki temu nie ma mowy o występowaniu kurzu, pyłu czy roztoczy, a najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że wiele osób po montażu pompy ciepła w zamian za klasyczny piec, zamienia dotychczasową kotłownię w pralnię. Warto dodać, że w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, które zalecane jest do tego rodzaju źródeł ciepła, powietrze w domu jest wyjątkowo czyste i z pewnością każdy alergik odczuje różnicę, a objawy w postaci kataru, kaszlu czy stanów zapalnych oczu będą występowały znacznie rzadziej.

Dodatkowe zalety związane z montażem pompy ciepła

Jak już wspomnieliśmy, montaż pompy ciepła jest sporym udogodnieniem dla każdego alergika. Nie jest to jednak wyłączna korzyść związana z montażem tego rodzaju urządzenia. Jakie jeszcze korzyści zapewnia wspomniane źródło ciepła? Do największych z nich możemy zaliczyć:

 • całkowitą bezobsługowość urządzenia,
 • niemal bezkosztowe działanie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną,
 • brak negatywnego wpływu na środowisko,
 • możliwość uzyskania wysokiego dofinansowania na zakup oraz montaż jednostki,
 • w odróżnieniu od na przykład piecyka gazowego urządzenie nie jest narażone na wybuch,
 • szybki i prosty montaż,
 • oprócz zaopatrywania w energię cieplną pompa przygotowuje również ciepłą wodę użytkową.

Postaw na zdrowie ze Zdrową Energią!

Jeśli zatem Państwa dzieci lub Wy sami zmagacie się z silną alergią, montaż pompy ciepła może być jednym z pierwszych kroków, które pozwolą poprawić komfort codziennego życia. Warto o to zadać, ponieważ dom powinien być oazą spokoju, w której zawsze czujemy się swobodnie i komfortowo. W przypadku zainteresowania montażem omawianego urządzenia pozostajemy zatem do Państwa dyspozycji. Chętnie przyjedziemy na miejsce inwestycji, odpowiednio zwymiarujemy jednostkę i przede wszystkim odpowiemy na wszelkie pytania z nią związane. W przypadku podjęcie decyzji o montażu zajmiemy się również instalacją urządzenia i wszelkimi formalnościami, które są z nim związane. Dzięki temu cały proces przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji, a Państwo będą mogli cieszyć się jedynie ciepłem, które nie jest źródłem wielu problemów zdrowotnych.

Inne INFORMACJE

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca