loader image

Nowe dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne. W budżecie miliard złotych!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wspólnie z resortem rolnictwa ogłosiło nowy program, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowania na zakup i montaż między innymi instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii. O środki mogą starać się rolnicy, spółdzielnie energetyczne, a także ich członkowie.

Energia Dla Wsi to nowy program, który ogłoszony został przez dwa ministerstwa – klimatu i środowiska oraz rolnictwa. Skierowany jest on do rolników, nowo powstających i istniejących już spółdzielni energetycznych, a także ich członków. Głównym celem programu wymienianym przez polityków jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. — Program jest szansą na znaczącą transformację energetyczną. Zależy nam, aby przebiegała ona w sposób zrównoważony oraz aby inwestycje OZE na obszarach wiejskich wykorzystywały lokalnie dostępne zasoby oraz odpowiadały lokalnym potrzebom — tłumaczy Henryk Kowalczyk, Wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi.

O jakie środki można się ubiegać?

Budżet programu Energia Dla Wsi wynosi aż miliard złotych. Pula środków do rozdysponowania w pierwszym naborze, który wystartował 25 stycznia i będzie trwał do 15 grudnia 2023 roku, wynosi 100 milionów złotych. Jakie konkretnie wsparcie można uzyskać? W przypadku instalacji fotowoltaicznych rolnicy mogą ubiegać się o pożyczkę do 100% kosztów kwalifikowanych na elektrownie słoneczne o mocy od 50 kW do 1 MW. Ponadto dofinansowaniem objęte zostają również magazyny energii, na które można otrzymać dotację w wysokości 20%. Jeśli chodzi o spółdzielnie energetyczne, to w tym przypadku poziomy wsparcia są dokładnie takie same. Zmienia się jedynie moc instalacji objętych wsparciem. Żeby otrzymać środki, należy wybudować elektrownię słoneczną o mocy od 10 kW do 10 MW. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dotacja obejmuje nie tylko instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii. Wymienione podmioty mogą uzyskać również wsparcie finansowe na:

  • turbiny wiatrowe,
  • biogazownie,
  • elektrownie wodne.

Skorzystaj z programu Energia Dla Wsi ze Zdrową Energią

Jeśli są Państwo zainteresowani budową instalacji fotowoltaicznej lub montażem magazynu energii i uzyskaniem dofinansowania z programu Energia Dla Wsi, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko zrealizujemy zadania z dbałością o każdy szczegół, ale także pomożemy w uzyskaniu rządowego wsparcia. Warto dodać, że wybierając naszą ofertę, mogą Państwo liczyć na profesjonalne wykonanie zadania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych i wysokiej jakości komponentów. Ponadto proponujemy naszym Klientom przystąpienie do programu Bezpieczny Dom, dzięki któremu inwestycja jest jeszcze bezpieczniejsza, co wynika między innymi z przedłużonego okresu gwarancyjnego. W przypadku zainteresowania ofertą zachęcamy do kontaktu.

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca