loader image

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej? Sprawdź, dlaczego teraz jest na to odpowiedni moment!

Montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z wieloma korzyściami. Zastanawiasz się, kiedy najlepiej zdecydować się na realizację tego rodzaju inwestycji? Odpowiedź jest prosta – właśnie teraz! Z czego to wynika? Odpowiedź między innymi na to pytanie, znajdziesz w naszym najnowszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Kiedy najlepiej zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Często można usłyszeć opinię, że zawsze jest odpowiednia pora na montaż instalacji fotowoltaicznej. I trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ tego rodzaju inwestycja zawsze wiąże się ze znacznym obniżeniem rachunków za energię elektryczną. Warto jednocześnie mieć na uwadze, że są lepsze i gorsze momenty, na podjęcie decyzji o zainstalowaniu własnej elektrowni słonecznej. Kiedy zatem zrobić to najlepiej? Zimą lub wczesną wiosną. Wynika to z faktu, że nikt nie zdoła zrealizować zadania w ciągu tygodnia lub dwóch. Zwykle od podjęcia decyzji do zakończenia montażu upłynie przynajmniej miesiąc. W tym czasie inwestor odbywa bowiem spotkania z przedstawicielami firmy, po podpisaniu umów sporządzany jest projekt, na miejsce dociera sprzęt i dopiero wówczas można przystąpić do realizacji zadania. Warto dodać, że po wykonanym montażu trzeba jeszcze dopełnić wszelkich formalności w zakładzie energetycznym w tym między innymi poczekać na wymianę licznika na dwukierunkowy. Dopiero po tym można uruchomić elektrownię słoneczną i cieszyć się maksymalnie tanim prądem.

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną jak najszybciej?

Podjęcie decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej pod koniec zimy lub na początku wiosny sprawia, że będzie można z niej korzystać już w kwietniu. Dlaczego jest to tak ważne, aby w tym czasie własna elektrownia mogła działać z pełną parą? Ponieważ wówczas dni są najdłuższe, a co za tym idzie, produkcja energii elektrycznej jest zmaksymalizowana. Dzięki temu ilość wytwarzanego prądu będzie nie tylko wystarczająca na bieżące zużycie, ale również będzie można magazynować jej nadmiar na mniej słoneczne dni w roku lub, z którymi mamy zwykle do czynienia w okresie jesienno-zimowym lub jej nadmiar sprzedawać do zakładu energetycznego i korzystać z obniżonych rachunków za prąd.

Warto również dodać, że montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z możliwością skorzystania z różnego rodzaju dofinansowań. Jednym z najpopularniejszych z nich jest program Mój Prąd. Podobnie jak wiele innych forma wsparcia, przeznaczony na ten cel jest określony budżet. Jeśli zatem zdecydujesz się na montaż fotowoltaiki w drugiej połowie roku, nie tylko zgromadzisz mniej energii elektrycznej, ale niewykluczone, że nie będziesz mógł również skorzystać z dofinansowania, ponieważ zabraknie funduszy w jego budżecie.

Załóż instalację fotowoltaiczną ze Zdrową Energią

Jeśli zatem planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej i szukasz firmy, dzięki której będziesz mógł produkować maksymalnie tanią i przede wszystkim ekologiczną energię elektryczną podczas najdłuższych dni w roku, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści przyjadą na miejsce inwestycji, dobiorą rozwiązania technologiczne skrojone do Twoich potrzeb, a po dopełnieniu wszelkich formalności przystąpimy do realizacji prac. Pomożemy Ci również oczywiście w uzyskaniu dofinansowania na wykonanie zadania. Czego zatem będziemy oczekiwać od Ciebie? Wyłącznie zadowolenia, ze zrealizowanych przez nas prac!

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca