loader image

Rusza Mój Prąd 5.0! Jeszcze większe dofinansowanie

To już pewne! Nowe dofinansowania na inwestycje w odnawialne źródła energii ruszą jeszcze w kwietniu 2023 roku!  Jednym z najważniejszych pytań, które nurtują potencjalnych beneficjentów programu Mój Prąd 5.0, jest wysokość dostępnych dopłat.  Mamy dobrą wiadomość – maksymalna kwota dofinansowania ma wzrosnąć aż do 58 000. zł

To niemal dwukrotnie więcej niż w ramach poprzedniej edycji programu Mój Prąd 4.0, gdzie maksymalnie można było otrzymać 31 tys. zł.

Ponieważ program jest nadal w fazie uzgodnień, szczegółowe zasady rozdysponowania środków nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie dopłaty będą utrzymane na poziomie, który obowiązywał w czwartej edycji programu. Warto jednak pamiętać, że kwota dotacji nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych.

7 marca 2023 roku zakończyła się czwarta edycja programu Mój Prąd. Powodem było wyczerpanie budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji. Planowo (po przedłużeniu) nabór wniosków w ramach programu Mój Prąd 4.0 miał się zakończyć 31 marca 2023 roku, jednak zwiększenie kwoty dofinansowania spowodowało wyższe zainteresowanie dotacją, co wyczerpało planowany budżet.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie w programie Mój Prąd 5.0? Nowością w rządowym programie Mój Prąd 5.0 będą dofinansowanie do pomp ciepła! 

Na co jeszcze można otrzymać pieniądze? 

  • kolektor słoneczny 
  • magazyn energii 
  • fotowoltaikę
  • systemem zarządzania energią
Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca