loader image

Jak poradzić sobie z drożejącym prądem? To prostsze niż myślisz!

Zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy z roku na rok płacą coraz wyższe rachunki za energię elektryczną. Niestety na horyzoncie nie widać perspektyw na poprawę tej sytuacji, o czym zgodnie mówią niemal wszyscy eksperci z dziedziny energetyki. Czy konieczne jest jednak zaciśnięcie pasa i przeznaczanie często kolosalnej części miesięcznego budżetu na opłacenie zobowiązań wynikających ze zużycia prądu? Na szczęście nie, a rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste.

Cena energii elektrycznej przed rokiem i obecnie

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, energia elektryczna w Polsce drożeje z roku na rok. I nie jest to jedynie puste hasło niepodparte liczba. Niestety wzrost uśrednionych kosztów, które każdy z nas ponosi za zużycie prądu, jest przerażający. Jeszcze w 2022 roku średnia cena jednej kilowatogodziny wynosiła 77 groszy. Choć nie jest to niska kwota, to i tak wyraźnie mniejsza od tej, którą płacimy obecnie. Ile przeciętny obywatel będący Klientem indywidualnym zapłaci za kilowatogodzinę w tym roku? Z analiz wynika, że może to być ponad złotówka, a dokładnie 1,03 zł! Co warte podkreślenia, kwota ta może być jeszcze większa, jeśli zostaną przekroczone określone przez rząd limity. Te ustalono na poziomie:

  • 2000 kWh, 
  • 2600 kWh, 
  • 3000 kWh rocznie.

O jakich konkretnie wzrostach mówimy? W przypadku zużycia 1000 kWh rocznie rachunek będzie wyższy o 14 proc., a przy dwukrotnie większym poborze prądu, już o 17 proc. Na podstawie cennika przygotowanego przez trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce, a więc Energii, Enei i PGE można stwierdzić, że Klienci zapłacą w tym roku średnio więcej o około 85-90 zł niż w 2022. Skok jest zatem ogromny, a niestety w kolejnych latach sytuacja ta prawdopodobnie nie tylko nie ulegnie poprawie, ale będzie jeszcze gorsza.

Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną?

Sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną z łatwością można wymienić przynajmniej kilka. Jednym z najłatwiejszych z nich jest ograniczenie zużycia kilowatów, ale niestety trzeba otwarcie przyznać, że po pierwsze, jest to mało komfortowe, a po drugie, w niektórych przypadkach wręcz niewykonalne, ponieważ trudno wyobrazić sobie oszczędzanie prądu na przykład w zakładzie produkcyjnym, warsztacie czy restauracji. Alternatywę może stanowić zmiana taryfy u dostawcy energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe jest wynegocjowanie niższych stawek za kilowatogodzinę na przykład w nocy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w ten sposób można zaoszczędzić zwykle zaledwie kilka złotych w skali miesiąca. Jakie jest zatem najkorzystniejsze rozwiązanie? To zdecydowanie montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki której nie tylko można skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną, ale też uniezależnić się od jej podwyżek.

Postaw na fotowoltaikę od Zdrowej Energii i zadbaj nie tylko o swoje rachunki

W przypadku zainteresowania montażem instalacji fotowoltaicznej zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki nam nie tylko będzie można skutecznie zredukować wysokość rachunków za energię elektryczną, ale też zabezpieczyć inwestycję na lata. Jest to możliwe dzięki programowi „Bezpieczny Dom”, którego głównymi zaletami są:

  • dłuższy okres gwarancji produktowej nawet o 15 lat,
  • serwis pogwarancyjny,
  • wydłużona gwarancja na uzysk.

W przypadku chęci skorzystania z oferty zachęcamy do kontaktu. Dobierzemy najlepsze produkty, które zagwarantują niezawodne i przede wszystkim wydajne działanie i tym samym wyraźnie obniżą comiesięczne rachunki za prąd.

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca