loader image

Przez ile lat pracuje Instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna jest nie tylko ekonomicznym i ekologicznym źródłem energii elektrycznej. To technologia, która jest również nad wyraz trwała i może ona wydajnie pracować nawet przez kilkadziesiąt lat. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jak długo może ona zaopatrywać w prąd dom jednorodzinny, gospodarstwo rolne, przedsiębiorstwo czy innego typu obiekt.

Elementy instalacji fotowoltaicznej, a czas ich działania

Do podstawowych elementów instalacji fotowoltaicznej należą moduły oraz inwerter. Najpierw przyjrzymy się pierwszym z wymienionych produktów. Ich „sercem” jest warstwa krzemu krystalicznego, którego grubość nie przekracza dziesiętnej części milimetra. Pierwszym z elementów stosowanych do jego zabezpieczenia jest specjalna folia. Dodatkowo górna warstwa osłonięta została wyjątkowo trwałą szybą hartowaną. Dzięki temu krzem jest, osłonięty między innymi przed opadami deszczu, śniegu, a nawet gradu. Od dołu moduły zabezpiecza tworzywo sztuczne. Wszystko to sprawia, że wspomniane wcześniej „serce” modułu posiada prawdziwy pancerz, stanowiący barierę przed wszelkiego rodzaju czynnikami, mogącymi uszkodzić produkt. Warto dodać, że panele objęte są gwarancją produktową, więc w przypadku ich uszkodzenia są one naprawiane lub wymieniane na nowe. Jej długość uzależniona jest od producenta, ale zwykle wynosi ona od dwóch do pięciu lat. Dodatkowo moduły posiadają gwarancję na uzysk. Ta również uzależniona jest od firmy, która wytwarza moduły i zazwyczaj obowiązuje ona przez 25 lat.

Jeśli chodzi o inwerter, to on także posiada szereg zabezpieczeń przed awarią. Chodzi między innymi o ograniczniki przepięć, zabezpieczenia nadprądowe czy rozłączniki. Dodatkowo wiele modeli posiada wysokiej klasy obudowy, które chronią wnętrze urządzenia przed pyłem, zachlapaniem czy innego rodzaju czynnikami, mogącymi uszkodzić falownik. W tym przypadku również produkt jest chroniony gwarancją, której długość wynosi zazwyczaj dwa lata.

Dodatkowa gwarancja produktowa i na uzysk

Warto zaznaczyć, że niektóre przedsiębiorstwa oferują swoim Klientom dodatkowe okresy gwarancyjne na poszczególne elementy instalacji fotowoltaicznej. Tak też jest w przypadku naszej firmy. Wdrożyliśmy bowiem autorski program pod nazwą „Bezpieczny Dom”. Przystępując do niego, mogą Państwo wydłużyć czas zarówno gwarancji produktowej, jak i na uzyski. O ile konkretnie? Zapewniamy ochronę inwertera, zabezpieczeń, okablowania, zewnętrznych modułów Wi-Fi oraz systemu montażowego aż do 15 lat. Jeśli chodzi o gwarancję na uzysk, to ta, dzięki naszemu programowi, zostaje przedłużona aż do trzydziestu lat. Wszystko to sprawia zatem, że zamontowana instalacja fotowoltaiczna będzie odpowiednio zabezpieczona i może ona niezawodnie pracować przynajmniej przez kilkadziesiąt lat, dzięki czemu nie tylko zwrócą się poniesione koszty, ale też wygeneruje ona dodatkowe zyski.

Instalacja fotowoltaiczna tylko ze Zdrową Energią PV

Jeśli zatem szukasz firmy oferującej montaż instalacji fotowoltaicznej, która zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne dla domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego, skorzystaj z naszych usług. Dołożymy wszelkich starań, aby nie tylko była ona ekonomicznym i ekologicznym źródłem prądu, ale też niezawodnym, które będzie służyło zarówno Tobie, jak i Twoim dzieciom!

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca