loader image

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną wraz z magazynem energii?

Montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z wieloma korzyściami. Mogą być one jednak zdecydowanie większe, gdy inwestycję rozszerzą Państwo o magazyn energii. Jakie konkretnie są zalety montażu tak zintegrowanego systemu? Sprawdzamy!

Korzystniejszy system rozliczenia nadprodukcji energii

Jedną z największych zalet montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii wymienianą zarówno przez ekspertów, jak i faktycznych użytkowników tego rodzaju systemów, jest możliwość korzystniejszego rozliczenia z nadprodukcji energii elektrycznej. Wpływ mają na to przede wszystkim zmiany prawne wprowadzone w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że osoby, które obecnie zdecydują się na założenie własnej elektrowni słonecznej, niewykorzystany nadmiar prądu odsprzedają do zakładu energetycznego, a w przypadku jego niedoboru, muszą go odkupić. Magazyn energii skutecznie redukuje powstające w ten sposób straty. Nadprodukcja nie jest bowiem sprzedawana za niższą stawkę i odkupowana za wyższą, a przechowywana jest ona właśnie w magazynie energii. To stamtąd prąd pochłaniany jest w pierwszej kolejności na przykład nocą czy w wyjątkowo pochmurne dni, gdy bieżąca produkcja instalacji fotowoltaicznej jest niewystarczająca.

Warto również podkreślić, że magazyn energii umożliwia zakup prądu między innymi nocą. Wiele osób, ze względu na posiadane taryfy, może zatem nabyć go po niższych stawkach, niż miałoby to miejsce w ciągu dnia. 

Jeszcze wyższe dofinansowanie

Wspomniany wcześniej korzystniejszy system rozliczania nadprodukcji energii elektrycznej nie jest jedyną zaletą montażu duetu w postaci instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu prądu. Kolejną korzyścią związaną z tego rodzaju inwestycją jest możliwość uzyskania wyraźnie wyższego dofinansowania. Taki przywilej mają osoby, którym przysługuje prawo do skorzystania z programu Mój Prąd. Ile konkretnie można zyskać? Czwarta edycja dotacji zakłada dofinansowanie zakupu i montażu wyłącznie elektrowni słonecznej kwotą w wysokości sześciu tysięcy złotych. Jeśli inwestycja zostanie rozszerzona o montaż magazynu energii, kwota ta zostanie podwyższona o kolejny tysiąc. Na tym wsparcie jednak się nie kończy. Dofinansowaniem objęty zostaje również zakup samej „baterii”. Na ten cel przeznaczone jest dodatkowe szesnaście tysięcy złotych. Łącznie można zatem uzyskać wsparcie na poziomie nawet dwudziestu trzech tysięcy!

Dostęp do energii elektrycznej w przypadku przerw w jej dostawie

Istotną korzyścią mającą wpływ na decyzję wielu osób dotyczącą montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii, jest dostęp do prądu nawet w sytuacjach przerw w jego dostawie. Cały system skonstruowany jest bowiem w taki sposób, aby można go było eksploatować nawet wtedy, gdy w Państwa okolicy dojdzie do awarii sieci energetycznej. To niezwykle ważne szczególnie w przypadku przedsiębiorstw czy osób pracujących zdalnie. Wówczas nie trzeba zaprzestawać pełnienia swoich obowiązków, ponieważ wciąż będą Państwo mieli dostęp do energii elektrycznej.

Jeśli zatem są Państwo zainteresowani montażem elektrowni słonecznej wraz z magazynem energii, serdecznie zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty. Wystarczy skontaktować się z nami, a nasi specjaliści odpowiednio zwymiarują instalację fotowoltaiczną, dobiorą do niej „baterię”, a po montażu, staną się Państwo niemal niezależni energetycznie.

Inne INFORMACJE

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    I ZYSKUJ W NA ZDROWEJ ENERGII prosto ze słońca